Koniec widzenia walczy o Złotą Palmę w Cannes!

"Koniec widzenia" walczy o Złotą Palmę w Cannes!

Film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Grzegorza Mołdy, wystartuje w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes -  Short Film Palme d'or.
zobacz więcej
Ostatnia rodzina w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Od pracy nad scenariuszem, przez poszukiwanie idealnej obsady i właściwej formy dla opowieści o losach Zdzisława Beksińskiego i jego bliskich, po detale związane ze scenografią i postprodukcją – o powstawaniu filmu „Ostatnia rodzina”, triumfatora 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, była mowa w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej 7 kwietnia 2017 roku. W Gdyńskim Centrum Filmowym gościli reżyser, Jan P. Matuszyński i aktorka odtwarzająca postać Zofii Beksińskiej, Aleksandra Konieczna. 
zobacz więcej
Akcja! Filmoteka Szkolna na planie

Akcja! Filmoteka Szkolna na planie

Ponad 250 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się do udziału w programie edukacyjnym Filmoteka Szkolna w Gdyńskim Centrum Filmowym. Od marca do czerwca 2017 roku w warsztatach filmowych uczestniczy tu młodzież z 22 szkół z Gdyni, Gdańska, Rumi, Redy, Olsztyna, Łodzi, Bydgoszczy, Trąbek Wielkich, Osi, Połczyna Zdroju, Piły, Starego Jarosławia, a nawet Wałbrzycha.
zobacz więcej
Wojna polsko-ruska w reżyserii Xawerego Żuławskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Wojna polsko-ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

O wyzwaniu, jakim był język prozy Doroty Masłowskiej, o pracy nad nadrealistyczną formą oraz o szaleństwie na planie filmowym - o wszystkim, co wiązało się z tworzeniem postaci w filmie "Wojna polsko-ruska" opowiadała aktorka, Roma Gąsiorowska, podczas spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej 21 marca 2017 roku. 
zobacz więcej
Bogowie w reż. Łukasza Palkowskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Jak stworzyć na ekranie postać z krwi i kości, nie na klęczkach i bez patosu – o tym była mowa podczas spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej 23 lutego 2017 roku. O pracy nad filmem „Bogowie” – nagrodzonym Złotymi Lwami podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni – opowiadali reżyser, Łukasz Palkowski i aktor, Szymon Piotr Warszawski. 
zobacz więcej
Dyplomy gdyńskiej filmówki już po raz trzeci

Dyplomy gdyńskiej filmówki już po raz trzeci

Osiem krótkometrażowych filmów fabularnych i jeden dokumentalny to efekty dwuletnich studiów absolwentów Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Młodzi twórcy odebrali dyplomy z rąk prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz Leszka Kopcia, dyrektora GSF. Uroczystość odbyła się 7 lutego 2017 roku w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego.
zobacz więcej