NEWSLETTER

Pomorskie Warsztaty Filmowe. REKRUTACJA

Pomorskie Warsztaty Filmowe. REKRUTACJA
Zadajesz sobie pytanie: Jak zrobić film? Zgłoś się na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe. Masz czas do 15 sierpnia 2019 roku.

Uczestnicy 18. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego: od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie. 


Pracami pokierują praktycy kina i znakomici wykładowcy. Swój udział w warsztatach potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu” ), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „ Weiser ”), operator obrazu Sławomir Pultyn (m.in. Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”) oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „ Weiser ”, „Katyń”, „Wałęsa” ).


Osoby zainteresowane udziałem w 18. Pomorskich Warsztatach Filmowych, powinny wypełnić Wniosek Zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej gsf.pl, do Wniosku Zgłoszeniowego dołączyć, w formie pliku, pomysł na kr ó tki film fabularny (jedna strona). Kandydaci powinni przedstawić życiorys oraz dwie różne fotografie, ewentualnie swoje dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne), załączone dokumenty i prace opisać oraz zamieścić na płycie CD lub DVD i dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej (81-372 Gdynia, Plac Grunwaldzki 2) z dopiskiem WARSZTATY. 


Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji - rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników.


Na zgłoszenia i prace czekamy do 15 sierpnia 2019 roku! W rekrutacji na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, w wieku od 18 do 35 lat, kto chce poświęcić cztery miesiące intensywnej pracy na realizację kr ó tkiej etiudy filmowej. Przewidujemy blisko 130 godzin praktycznych zajęć! Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w okresie od października do grudnia 2019 roku. 


Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 1000 złotych.


Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Jerzy Rados. Organizatorem 18. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, mecenasami przedsięwzięcia są Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Gdyńskie Centrum Kultury.


Jak zgłosić się na Warsztaty? To proste:

1. Wypełnij Wniosek Zgłoszeniowy na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej: www.gsf.pl.


2. Autorski pomysł na krótki film fabularny dołącz do Wniosku Zgłoszeniowego.


3. Zaprezentuj się, przedstaw sw ó j życiorys oraz dotychczasowy dorobek artystyczny.Kontakt: Jerzy Rados, jr@gsf.pl