NEWSLETTER

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Najważniejszy przegląd filmowy polskiej kinematografii. Co roku kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to od ponad 40 lat największe spotkanie twórców i widzów rodzimej kinematografii. Tutaj prezentowane są, często premierowo, najnowsze polskie produkcje. 


O statuetki Złotych i Srebrnych Lwów oraz o nagrody indywidualne ubiegają się twórcy filmów prezentowanych w dwóch sekcjach konkursowych: Konkursie Głównym i Konkursie Filmów Krótkometrażowych.


Przez cały rok Gdyńskie Centrum Filmowe to miejsce pracy Biura Festiwalu (Pomorska Fundacja filmowa w Gdyni), a podczas Festiwalu staje się jego centrum medialnym. W sali Warszawa odbywają się prasowe pokazy filmów konkursowych i konferencje z udziałem twórców. Dzięki kameralnej skali tego miejsca każdy miłośnik kina może tu poczuć festiwalowy klimat, a znanych aktorów i filmowców spotkać podczas spaceru na Placu Grunwaldzkim. Imprezy towarzyszące, filmowe pokazy specjalne, wystawy plenerowe, promocje książek poświęconych kinu – wszystko to sprawia, że Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jest otwarty na miasto i jego mieszkańców.


45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 8-12 grudnia 2020 roku. Z powodu pandemii będzie ograniczony do przestrzeni wirtualnej, dostępnej na platformie VOD FPFF dla akredytowanych dziennikarzy i przedstawicieli branży filmowej.


Oficjalny serwis Festiwalu Filmowego w Gdyni: http://festiwalgdynia.pl/


Profil FPFF na Facebooku: https://www.facebook.com/FPFFGdynia/?ref=bookmarks/