NEWSLETTER

Millennium Docs Against Gravity Film Festival Gdynia

Millennium Docs Against Gravity Film Festival Gdynia

Słynny międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych ponownie w Gdyni.

Równolegle w Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu odbędzie się 17. edycja festiwalu filmowego MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie. W Gdyni odbędzie się w terminie 9-18 września 2020 roku. 

Oficjalny serwis Festiwalu: http://www.docsag.pl/

Against Gravity już po raz siedemnasty zaprasza w podróż dookoła świata i wewnątrz nas samych. Ta filozofia – tak dobrze oddana przez hasło festiwalu – zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń i stereotypów, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy: film dokumentalny.

Festiwal od początku swojego istnienia stawiał na kino dokumentalne najwyższej próby oraz pogłębioną dyskusję na temat współczesnego świata. Świadczą o tym liczne debaty po filmach oraz goście – wybitni filmowcy, m.in. Werner Herzog, Michel Gondry, Ulrich Seidl, Siergiej Loznitsa i James Marsh. Gościliśmy również wybitne osobistości świata polityki i aktywizmu, takie jak Jane Goodall, Gari Kasparow czy Daniel Cohn-Bendit.

Festiwal współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami pozarządowymi i środkami przekazu. Jest laureatem nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za „Najważniejsze wydarzenie filmowe roku” w 2008. Był również dwukrotnie do tej nagrody nominowany (w 2010 i 2012).


2020-NCK_dofinans_interwencje-mono.jpg