Festiwal Wrażliwy

Festiwal Wrażliwy

Reportaż, film, blog. Pomoc dla hospicjów domowych.

Druga edycja Festiwalu Wrażliwego w Trójmieście: kwiecień 2018 roku. Wydarzenie skierowane zarówno do osób dorosłych, koneserów dokumentu i reportażu społecznego, jak i młodych widzów szukających mądrej rozrywki i zabawy. A także do ich wychowawców i rodziców, dla których Festiwal może stać się ciekawym sposobem na atrakcyjną edukację i wspólny, wartościowy czas z dziećmi. Część dyskusyjno-filmowa Festiwalu odbywa się w Gdyńskim Centrum Filmowym 11 kwietnia 2018 roku. 

- Wrażliwość. Każdy ją ma. Chcemy o niej rozmawiać, poznawać wzajemnie. Inspirować nią.Znaleźć i ukierunkować tak, by wyzwalała dobre uczucia, twórczość, empatię. Bo trudno nam znaleźć taką ideę, która mogła by konkurować z po prostu dobrym życiem - wrażliwym na naturę, mądrość, piękno i innego człowieka. Na inność. Prosta to idea. Dla każdego - mówią pomysłodawcy Festiwalu.

Ale to nie wszystko.

Ta idea to także chęć pomagania. Dochód z Festiwalu zostanie przekazany na realizację aplikacji mobilnej HospiCare, która usprawnia pracę lekarzy i całych zespołów medycznych pracujących z nieuleczalnie chorymi dziećmi, które leżą w domu pod opieką domowych hospicjów dziecięcych. HospiCare znakomicie przyspiesza i ułatwia ich pracę, pozwala na ogromne oszczędności, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo pacjentów.

Oficjalna strona Festiwalu: http://www.wrazliwy.pl/