Magdalena Hanysz-Stefańska: GRAFIKA

Magdalena Hanysz-Stefańska: GRAFIKA

Wystawa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę linorytów barwnych i grafik Magdaleny Hanysz-Stefańskiej. Wernisaż z udziałem trójmiejskiej artystki: czwartek, 12 stycznia 2017 roku, godzina 18.00, w Galerii GCF. Wstęp wolny.

- Jeślibym miała pokusić się o określenie jednym słowem mojej dotychczasowej twórczości powiedziałabym: optymizm. Robię grafiki, czasami maluję i od 20 lat, bo od tylu lat jestem tytularnym artystą plastykiem, staram się patrzeć na świat przez różowe okulary. Moją twórczość można zaliczyć chyba śmiało do tej z gatunku optymistycznej. Choć tematyka, jaką podejmuję, jest całkiem poważna i różnorodna.


Jestem obserwatorem, komentatorem wydarzeń z życia toczącego się obok mnie, czasami wprost wchodzę w głąb siebie i wyciągam na światło dzienne moje osobiste bebechy, innym znów razem wytykam błędy polityków w odległej krainie.


Inspirują mnie zachowania ludzkie, głupota, biurokracja, uniwersalizm, moje przeżycia, doznania. Pokawałkowaną rzeczywistość zapamiętuję i przetwarzam w sobie tylko znanych, a właściwie nieznanych czeluściach szarych komórek. Nie szukam poklasku, nie podążam za modą, za nowościami, nie chcę epatować nowoczesnością czy tanią prowokacją.


Magdalena Hanysz-StefanskaArtystka urodziła się w 1970 roku w Gdyni. Absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni i Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. W swojej macierzystej uczelni prowadzi Pracownię Podstaw Grafiki Artystycznej, jest doktorem habilitowanym. Pełni również funkcję Kierownika Katedry Grafiki Artystycznej na Wydziale Grafiki ASP Gdańsk.

Za dokonania artystyczne otrzymała między innymi nagrody: „Triennale Tczewskie” – I nagroda (1998), The 13th Seoul Space International Print Biennial – wyróżnienie, Korea płd. (2004), The 13th International Biennial print Exhibition R.O.C. na Taiwanie – wyróżnienie (2008), XII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka – Nagroda Równorzędna (2013), „Pomorska Grafika Roku 2013” – I Nagroda (2014) oraz w tym samym roku wyróżnienie we Włoszech.


W 2016 roku za linoryty barwne otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury, była również nominowana do Nagrody w XIII Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka. Jest aktywnym artystą plastykiem i chętnie uczestniczy w wystawach, konkursach oraz działaniach artystycznych popularyzujących grafikę artystyczną.JEŻDZIEC BEZ GŁOWY.jpgOLIWSKI MŁYN.jpg

Ogród Pani Uli.jpg


TAJLANDZKI SŁOWIK.jpg


STADNINA KONI.jpg


TORT RYBNY.jpg


W KOŁNIERZYKACH.jpg