VIDEO

GDYŃSKA SZKOŁA FILMOWA – THE BEST OF

RegulaminCennik biletów
GDYŃSKA SZKOŁA FILMOWA – THE BEST OF

GDYŃSKA SZKOŁA FILMOWA – THE BEST O. NAJLEPSZE SZKOLNE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE OSTATNICH LAT.
DZIEŃ BABCI (30 min), zdobywca 28 nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i zagranicą. Jeden z głównych bohaterów, Tomek, wyłudza od starszej pani pieniądze metodą „na wnuczka”. Kiedy wszystko idzie dobrze, nagle kobieta demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Niedołężna staruszka proponuje oszustowiukład. Chłopak dostanie pieniądze, jeśli będzie udawał jej wnuka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić, czy kobieta ma opiekę rodziny…

KONIEC WIDZENIA (15 min), nominowany do Złotej Palmy w Konkursie filmów krótkometrażowych na 70. Festiwalu Filmowym w Cannes. Historia Marty pracującej w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się mu pomóc. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem, a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje fakt, który Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia.

MATKA (30 min), nagrodzona wieloma nagrodami, z fenomenalną tytułową rolą Danuty Stenki. Małgorzata – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn, narkoman, potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę.W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

MIĘDZY NAMI (30 min), przejmujący dokument o parze dwudziestolatków spodziewających się dziecka. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.

70. FESTIVAL DE CANNES | 43. TAMPERE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL | 29. FOYLE FILM FESTIVAL | 25. COTTBUS FILM FESTIVAL | 34. BUSAN INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL ODENSE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2013 | ORAZ 40 INNYCH NAGRÓD I 77 NOMINACJI

Filmy w dystrybucji kinowej OD 9 MARCA 2018 ROKU