VIDEO

BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY

RegulaminCennik biletów
BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY

Projekt Bajki w Centrum dla wielu młodych uczestników okazuje się pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Filmy animowane zajmują w życiu widzów ważne miejsce. Dzieci głęboko przeżywają treść oraz niejednokrotnie identyfikują się ze swoimi ulubionymi bohaterami. To właśnie kinematografia kształtuje niejednokrotnie wyobraźnię, przenosi w świat fantazji i umożliwia przekazanie wartości wychowawczych przez przykłady relacji zawartych w scenariuszu.


Poranki filmowe skierowane są do najmłodszych odbiorców sztuki oraz ich bliskich z Trójmiasta i okolic. Oprócz walorów naukowych, spotkania te mają na celu zachęcanie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wspólnie z dziećmi poza domem. Odbywające się kilka razy w miesiącu spotkania z animacjami, mają na celu zaznajomić młodych widzów z kulturą polskiej sztuki filmowej poprzez projekcję w kinie połączoną z zabawą.

Po projekcji filmowej dzieci do mądrej zabawy zaprasza MATPLANETA, która organizuje dla dzieci, nawet najmłodszych, innowacyjne zajęcia z matematyki, programowania i elektroniki.

„Porwanie Baltazara Gąbki” to trzynastoodcinkowy serial animowany wyprodukowany przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1969-1970. Awanturnicza historia, oparta na powieści Stanisława Pagaczewskiego pod tym samym tytułem, opowiada o wyprawie Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego, wysłanych przez księcia Kraka na poszukiwanie profesora Gąbki, zaginionego w Krainie Deszczowców. Kontynuacją była powstała dekadę później seria „Wyprawa profesora Gąbki”.„Pamiętni Florki” jest współczesną serią animowaną, wyprodukowaną w latach 2014-2016 przez Studio Anima-Pol w Łodzi, na podstawie książek dla dzieci autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, scenarzystki filmu. Serial, obejmujący 39 odcinków, pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości.