„Gdynia, Moje Miasto”. Premiera filmu dokumentalnego

„Gdynia, Moje Miasto”. Premiera filmu dokumentalnego

Fragmenty prywatnych filmów mieszkańców.

Spacery nad morzem, zabawy z dziećmi, spotkania rodzinne i towarzyskie, przejażdżki samochodowe, czyli sceny z życia gdynian, z miastem w tle, wypełnią montażowy film dokumentalny pt. „Gdynia, Moje Miasto” – zapowiada reżyser, Jerzy Rados z Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Fragmenty filmu zostaną pokazane podczas obchodów 92. urodzin Gdyni w hali Gdynia Arena.


Premiera odbędzie się 10 lutego o godzinie 14.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali Warszawa. Wstęp wolny!Film powstał z amatorskich nagrań przekazywanych przez mieszkańców w ramach zbiórki ogłoszonej w 2016 roku. Wśród zebranych materiałów znalazły się nieme filmy czarno-białe i kolorowe, zarejestrowane na taśmach, kasetach VHS i innych nośnikach.


Za montaż filmu odpowiada Irena Siedlar. Obraz opatrzono komentarzem lektorskim i zilustrowano muzyką Antonio Vivaldiego.


Gdyńska Szkoła Filmowa dziękuje wszystkim autorom zdjęć, którzy zechcieli przekazać swoje materiały, stając się współautorami filmu „Gdynia, Moje Miasto”.


Honorowy patronat nad projektem sprawuje Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.


Autorem projektu jest Jerzy Rados, zastępca Dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser, scenarzysta, fotograf. Twórca idei Rodzinnego Albumu Polaków, autor krótkich filmów „Kronika FPFF" i wideoklipów. Pomysłodawca i realizator kolejnych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych.


Gdynia moje miasto 11.png

Gdynia moje miasto 10.png

Gdynia moje miasto 1.png

Gdynia moje miasto 2.png