Po Modernizmie. Wykład z cyklu "Architektura z Umiarem"

Po Modernizmie. Wykład z cyklu Architektura z Umiarem

Rozmowa o postmodernizmie w architekturze.

Zapraszamy na kolejny wykład w cyklu "Architektura z Umiarem" organizowany w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu - we wtorek, 29 maja 2018 roku o godz. 18.00 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. 


Tym razem będzie o o postmodernizmie, w tym czym się różnił od awangardy lat 20. i 30. W czasie wykładu autor opowie nam o skrajnościach w ideach projektowych i radykalnie odmiennym od modernistycznego podejściu do architektury. Wykład zostanie poparty licznymi przykładami z Polski i świata, w tym także z samej Gdyni. 


Dr arch. inż. Radosław Czerniejewski

Architekt wnętrz i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z tytułem doktora sztuk projektowych. Aktywny obserwator i badacz fenomenu gdyńskiej architektury modernistycznej. Zaangażowany w pozainstytucjonalne formy edukacji architektonicznej skierowane bezpośrednio do mieszkańców Gdyni. Wykładowca i promotor dyplomów na Wydziale Architektury w Sopockiej Szkole Wyższej oraz wykładowca na kierunku architektury wnętrz ASP w Gdańsku.


fot. na banerze Elwira Kruszelnicka - I miejsce w konkursie "Gdyński Modernizm w Obiektywie",  2017 r.