Rebel Babel & GSF on Stairs. TRZY KONCERTY PLENEROWE

Rebel Babel & GSF on Stairs. TRZY KONCERTY PLENEROWE

Muzyczne Czerwone Schody w Gdyni!

L.U.C. Xxanaxx, Dereszowska, Sadowska, Kumorek i Bisz wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble otworzą „czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Tego lata zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty, które zarejestrują studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej.


W Gdyni rusza nowa seria koncertowa „Rebel Babel & GSF on Stairs”, wspólna inicjatywa dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jerzego Radosa, oraz kompozytora oraz tekściarza, laureata Paszportu Polityki, Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. W plenerze, na czerwonych schodach przy Gdyńskim Centrum Filmowym odbędą się będą koncerty, których gospodarzem będzie międzynarodowa, nieograniczona orkiestra Rebel Babel Ensemble. Zespół podróżuje po świecie, łącząc młodych muzyków z lokalnych orkiestr i Big Bandów z wybitnymi zawodowcami z branży muzycznej.


Już 20 lipca 2019 roku cykl otworzy L.U.C. z Biszem i Marią Sadowską. Z kolei 17 sierpnia na „czerwonych schodach” pojawi się Xxanaxx, a 20 września – podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Rebel Babel Film Orchestra zagra utwory Krzysztofa Komedy, a zaśpiewają Anna Dereszowska i Magda Kumorek. Artyści zaprezentują swoją twórczość wzbogaconą o orkiestrowe aranże oraz jeden ulubiony utwór bądź dekonstrukcję fragmentu muzyki z historii polskiego kina.


Wszystkie wydarzenia, w których popkultura spotka się z polską muzyką filmową, zarejestrowane zostaną przeze studentów gdyńskiej Filmówki, a następnie opublikowane na kanałach Szkoły oraz LUCfilms.


Rebel Babel Ensemble to międzynarodowy projekt łączący muzyków, solistów i kompozytorów. W ciągu 3 lat działalności spotkał już 10.000 muzyków od Lwowa i Mińska przez Polskę, Szwecję, Niemcy, Hiszpanię, Portugalię aż po San Francisco.


Projekt „Rebel Babel & GSF on Stairs” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.