NEWSLETTER

SZTUKA W CENTRUM. W listopadzie: Canaletto

SZTUKA W CENTRUM. W listopadzie: Canaletto

Cykl filmów dokumentalnych o malarzach.

Da Vinci, Vermeer, Canaletto, Goya, Dali… Do Kina Studyjnego CGF powraca ceniony przez stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, prezentujący filmy przybliżające sylwetki wybitnych malarzy. Seanse co miesiąc w niedzielę, w samo południe.

Cykl „Sztuka w Centrum” jest poświęcony wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie.Na sezon jesienno-zimowy 2020/2021 Kino Studyjne GCF zaplanowało pokazy następujących filmów:


20 września 2020

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze


25 października 2020

Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu


22 listopada 2020

Canaletto i sztuka Wenecji


20 grudnia 2020

Goya. Widzenie ciała i krwi


24 stycznia 2021

Dali: W poszukiwaniu nieśmiertelności


Cykl „Sztuka w Centrum” opiera się na serii filmów dokumentalnych „ Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”), prezentującej starannie wybrane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.


Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.


Phil Grabsky, pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia, przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.


Cykl przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.